• temizlik

  Sivri İstanbul Danışmanlık

  Başakşehir ve çevresinde oturan müşterilerimizin, Buharlı Temizlik ile evlerini profesyonel bir şekilde temizliyoruz.

  +0212 487 82 82
 • yardımcı

  Sivri İstanbul Danışmanlık

  Misyonumuz; Sektörde kalite, güvenilirlik, eğitim ve teknolojik yeniliklerin kullanılması konularında öncülük etmek ve sunduğumuz hizmetlerde müşterilerimizin ilk tercihi olmaktır.

  +0212 487 82 82
 • hasta bakıcısı

  Bebek, Çocuk, Yaşlı ve Hasta Bakımı

  Sevdiklerinize en güzel hizmeti sunabilecek personellerimizi ön mülakatlardan sonra sizinle görüştürüyoruz.

  İzlemeyi unutmayın
 • bebek bakıcısı

  BEBEK VE ÇOCUK BAKIMI

  Kendisiyle severek ilgilenen kişilerle birlikte olan çocuğun özgüveni yüksek ve son derece uyumlu olduğundan dolayı bakıcı adaylarımızı özel testlere tabi tutuyoruz.

  HOŞGELDİNİZ
HOŞGELDİNİZ
eleman

ELEMAN ARIYORUM

Bakıcı, ev, villa, ofis için yardımcı, cafe, restorant için eleman, İhtiyacınız için tıklayın

iş başvuru

İŞ ARIYORUM

ev, villa, ofis için yardımcı, cafe, restorant için eleman, İş arayışınız için, tıklayın!

iletişim

İLETİŞİM

ELEMAN İHTİYACINIZ, İŞ İHTİYACINIZ, ADRES VE İLETİŞİM NUMARALARIMIZ İÇİN

 

BEBEK ÇOCUK BAKICISI (PÜF NOKTALARI)

Uzman Psikolog Burçin Demirkan Baytar, bakıcının çocuğun hayatındaki yerini şöyle anlatıyor: “Bakıcı, çocuğun, annesi ve babası dışında kurduğu ilk iletişim fırsatıdır. Ebeveyn dışında bağlanma kurduğu ilk insandır. Eğer bu bağlanma güvenli olursa çocuk, taşıdığı olumsuz duyguları bakıcı ile paylaşabiliyor ve duygular olumlu hale gelebiliyor. Bakıcının kabullenici tavrı bu güvenli bağlanma için çok önemli. Güvenli bağlanma konusu ise çocuğun hayatının ilk üç yılı için çok önemli. Eğer bakıcıya bağlanma 18 aylıktan önce gerçekleşirse ve bakıcıdan kopuş üç yaşından önce olursa bu durum, psikolojik hasara neden olabiliyor. Ayrıca bakıcıdan ayrılmadan sonra yaşanan anne ile yabancılaşma sonraki yıllarda da etkisini gösterebiliyor ve ilişki kurmada güçlükler yaşanabiliyor. Çocuk kendisine bakan kişiden sağlıklı bir şekilde ayrılmazsa ya da ayrılma yasını yeterince tatmazsa sonraki yıllarda güvenli bağlanma konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor.

BEBEK ÇOCUK BAKICISINDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

Bebek bakıcısı bulmak yeteri kadar zor bir durumken, en iyi bakıcıyı bulduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz? İşte size, mücevherlerden daha değerli olan çocuğunuza bakması için kiraladığınız bakıcının en iyisi olup olmadığını gösterecek bazı işaretler.

Sempatik, pozitif karakter: Bebek bakıcınız etrafına dostluk ve sıcakkanlılık saçıyor mu? Pozitif bir insan mı? Kıymetli çocuğunuza bakmayı kabul edip, bunu çok hevesli bir şekilde, kendisi için bir fırsat olarak mı görüyor? Bakıcınızın sempatik bir kişiliğe sahip olması, çocuğunuzla eğlenerek, neşeli şekilde vakit geçirebileceğini gösteren önemli bir ipucudur.

İLETİŞİM KURMAK ÇOK ÖNEMLİ

Bakıcınız ilk buluşmadan önce veya ilk bir kaç buluşmada pek çok soru sorarak çocuğunuzun hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri anlamaya çalışması, özel olarak onun sevdiği yemekler hazırlaması (Nuggetlarını mikrodalgada mı yoksa fırında mı sevdiğine kadar), hazırladığı sandviçlerin nasıl kesilmesini hoşlandığına kadar sorular sorması, bakıcınızın işini iyi yapmak istediğinin göstergesidir.

ZAMANINDA İŞE GELİYOR MU !

Çocuk bakıcılığı gerçek bir meslek gibi yaklaşılması gereken bir iştir. Bunu anlamı işe zamanında gelinmesi gerektiğidir ki ebeveynler de zamanında evlerinden ayrılabilsinler. En kaçınılmaz bazı acil durumlar oluştuğunda dahi, uyuya kalmak, benzin bitmesi, ulaşım aracı bulamaması veya en kötüsü “bir işim çıktı” gibi mazeretleri gelmemek için pazarlık konusu etmemeli. İyi bir bakıcı planlandığı gibi zamanında ve işine hazır olarak gelmelidir.

ACİL YARDIM BİLGİSİNE SAHİP Mİ ?

Pek çok çocuk bakıcısı kendilerini ebeveynlere sunabilmek için seve seve ilk yardım ve kalp masajı eğitimi alırlar. Bazı merkezler özellikle çocuk bakıcılarına çocuk ve gençlere yönelik acil durum yönetimi, asi çocuklarla iletişim kurmaya dair ipuçları, yemek yedirmek vb. eğitimler verir. Eğer bakıcınız bu tarz eğitimler almış veya almayı kabul ediyorsa, bu işe başladığında işini tutku ile yapacağına dair bir işarettir.

ÇOCUĞUNUZLA OYUN ARKADAŞI OLABİLİYOR MU ?

En iyi çocuk bakıcıları, çocuklarla ilgilenmeye kendini hazırlamış olarak gelenlerdir. Girişken bakıcılar beraberlerinde getirdiği basit şeylerle çocukların gönlünü kazanabilirler; özel bir kitap, belki birlikte izlemek için getirdiği favori bir DVD, hatta yanında patlamış mısır veya özel olduğunu düşündüğü bir ikram ile (Şüphesiz önce ebeveynlerin onayını alarak). Bakıcıların ebeveynlerin kalbini kazanmak için kullanacağı şeylerin başında arka sokakta top oynamak gibi basit ve eğlenceli planlar gelir.

GİYİM TARZI NASIL OLMALI !

Bir bakıcının etkileyici bir kıyafet giyerek gelmesi, kirlenemeyeceğini veya terleyemeyeceğini gösterir ki bu da çocuğunuzla top oynamayacağı anlamına gelir. İyi bir bakıcı etkileyici kıyafet yerine çocuğunuzla eğlenip oyun aktivitelerine girebileceği rahat, ılımlı, yemek veya oyun esnasında kirlendiğine üzülmeyeceği kıyafetlerle gelmelidir. Sandalet, parmak arası terlik veya tenis ayakkabısı oyuna ve harekete hazır olduğu anlamına gelir.

SİZE BİLGİLENDİRME YAPIYOR MU ?

Bulduğunuz çocuk bakıcısı siz olmadığınızda çocuğunuzla yaptıklarını mutlu bir şekilde size anlatmalı(Çocuğunuzun ışıldayan bir gülümsemeyle onun anlattıklarına detaylar eklemesi daha da iyi bir işarettir). Sizle sadece çocuğunuzun duyma menzili dışında konuşan bakıcılara dikkat etmelisiniz, zira bu size olandan farklı bir şekilde yansıtmaya çalıştığının işareti olabilir. Bazı bakıcılar ebeveynlere yaptıklarını özetleyen notlar bırakır, eğlence özeti, yaşadıkları dokunaklı anlar ve kim ne yedi gibi.

REFERANSI VAR MI ?

Hiç şüphesiz bakıcının referansları kontrol etmeniz gereken ilk şey. Bebek bakıcıları mutlu ebeveyn referanslarını dikkate alırlar. İyi bir bakıcı sizin isminizi kendi “mutlu müşteriler” listesine katmak ve çocuğunuzun onu tekrar, tekrar çağırmanız için size tutturmasını ister!

Mutlaka bakıcınızın referanslarını sorup, telefon ile arayıp kendisi ile ilgili bilgi isteyin bu kafanızın daha rahat olmasını sağlamasının yanı sıra güvenlik açısından da çok önemlidir. Referans soruşturmasının zamanında hızlı bir şekilde, o başka bir iş bulmadan tamamlamanız önemlidir. Sivri İstanbul Danışmanlık Bakıcı Hizmetleri olarak, güvenilir, alanında bilgili, bakıcı adaylarımızla, Başakşehir ve çevresinde bulunan değerli müşterilerimizin aralarında bir köprü görevi yapıyoruz. Sizin için en uygun bakıcı adaylarını seçip bilgilerini size gönderiyoruz. Uygun bulunan adaylarla, bizimde bulunduğumuz mülakat gerçekleştiriyoruz.

Doğru yerde, doğru kişiden hizmet alın, sevdikleriniz bizimle güvende.

Sivri İstanbul Danışmanlık, Bakıcı Hizmetleri

Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Dadı, Hasta bakıcısı, Hemşire, Yaşlı bakıcısı, ihtiyaçlarınız için bize uluşabilirsiniz.
Başak Mahallesi 5. Etap 2. Kısım Uğur İş merkezi C Blok Kat: 4 No: 44 Başakşehir, İstanbul
Meral YILMAZ iletişim Danışman Telefon: 0212 487 82 82 meral@sivriist.com

Bizi Takip Edin