BEBEK & ÇOCUK BAKICISI

Uzman Psikolog Burçin Demirkan Baytar, bakıcının çocuğun hayatındaki yerini şöyle anlatıyor:
“Bakıcı, çocuğun, annesi ve babası dışında kurduğu ilk iletişim fırsatıdır. Ebeveyn dışında bağlanma kurduğu ilk insandır. Eğer bu bağlanma güvenli olursa çocuk, taşıdığı olumsuz duyguları bakıcı ile paylaşabiliyor ve duygular olumlu hale gelebiliyor. Bakıcının kabullenici tavrı bu güvenli bağlanma için çok önemli. Güvenli bağlanma konusu ise çocuğun hayatının ilk üç yılı için çok önemli. Eğer bakıcıya bağlanma 18 aylıktan önce gerçekleşirse ve bakıcıdan kopuş üç yaşından önce olursa bu durum, psikolojik hasara neden olabiliyor. Ayrıca bakıcıdan ayrılmadan sonra yaşanan anne ile yabancılaşma sonraki yıllarda da etkisini gösterebiliyor ve ilişki kurmada güçlükler yaşanabiliyor. Çocuk kendisine bakan kişiden sağlıklı bir şekilde ayrılmazsa ya da ayrılma yasını yeterince tatmazsa sonraki yıllarda güvenli bağlanma konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor.

Bebek & Çocuk BAKICISI ARARKEN

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Sempatik, pozitif karakter:
  Bebek bakıcınız etrafına dostluk ve sıcakkanlılık saçıyor mu? Pozitif bir insan mı?
 • Kıymetli çocuğunuza bakmayı kabul edip, bunu çok hevesli bir şekilde, kendisi için bir fırsat olarak mı görüyor?
  Bakıcınızın sempatik bir kişiliğe sahip olması, çocuğunuzla eğlenerek, neşeli şekilde vakit geçirebileceğini gösteren önemli bir ipucudur.
 • İletişim kurmak çok önemli !
  Bakıcınız ilk buluşmadan önce veya ilk bir kaç buluşmada pek çok soru sorarak çocuğunuzun hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri anlamaya çalışması, özel olarak onun sevdiği yemekler hazırlaması (Nuggetlarını mikrodalgada mı yoksa fırında mı sevdiğine kadar), hazırladığı sandviçlerin nasıl kesilmesini hoşlandığına kadar sorular sorması, bakıcınızın işini iyi yapmak istediğinin göstergesidir.
 • ACİL YARDIM BİLGİSİNE SAHİP Mİ ?
  Pek çok çocuk bakıcısı kendilerini ebeveynlere sunabilmek için seve seve ilk yardım ve kalp masajı eğitimi alırlar. Bazı merkezler özellikle çocuk bakıcılarına çocuk ve gençlere yönelik acil durum yönetimi, asi çocuklarla iletişim kurmaya dair ipuçları, yemek yedirmek vb. eğitimler verir. Eğer bakıcınız bu tarz eğitimler almış veya almayı kabul ediyorsa, bu işe başladığında işini tutku ile yapacağına dair bir işarettir.
 • REFERANSI VAR MI ?
  Hiç şüphesiz bakıcının referansları kontrol etmeniz gereken ilk şey. Bebek bakıcıları mutlu ebeveyn referanslarını dikkate alırlar. İyi bir bakıcı sizin isminizi kendi “mutlu müşteriler” listesine katmak ve çocuğunuzun onu tekrar, tekrar çağırmanız için size tutturmasını ister! Mutlaka bakıcınızın referanslarını sorup, telefon ile arayıp kendisi ile ilgili bilgi isteyin bu kafanızın daha rahat olmasını sağlamasının yanı sıra güvenlik açısından da çok önemlidir. Referans soruşturmasının zamanında hızlı bir şekilde, o başka bir iş bulmadan tamamlamanız önemlidir.
  Sivri İstanbul Danışmanlık Bakıcı Hizmetleri olarak, güvenilir, alanında bilgili, bakıcı adaylarımızla, Başakşehir ve çevresinde bulunan değerli müşterilerimizin aralarında bir köprü görevi yapıyoruz. Sizin için en uygun bakıcı adaylarını seçip bilgilerini size gönderiyoruz. Uygun bulunan adaylarla, bizimde bulunduğumuz mülakat gerçekleştiriyoruz.

Aradığınız bakıcı kriterlerini isterseniz REZERVASYON bölümündeki formumuzda belirtebilirsiniz.

Bebek Çocuk Bakıcısı

Hizmet verdiğimiz ilçeler

ADALAR
ARNAVUTKÖY
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
Kayaşehir
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜPSULTAN
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE