Buharlı temizlik makineleri diye de adlandırılan buharlı temizleyiciler sıcak buhar vererek lekelerin kolayca çözülmesini sağlayan, mikropları ve bakterileri öldüren temizlik sistemleridir.

Buharlı makineler deterjansız, bezsiz kullanımı ile kolay, pratik ve güvenli temizlik sunar. Banyo, mutfak, parke ve farklı uçlarıyla dolap, ocak, küvet, ev eşyaları gibi pek çok yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir.

Buharlı temizleyici Ne İşe Yarar?

  • Özellikle bebek ve çocuklu evlerde güvenli temizlik sağlar. Emekleyen, her yere girip çıkan küçük çocuklar için maalesef yoğun kimyasal kullanımı oldukça zararlıdır. Buharlı temizleyicilerl yapılan temizlikte kimyasal deterjanlara ihtiyaç yoktur.
  • Hayvan sahipleri için de aynı şey geçerlidir. Kimyasal kullanımı evcil hayvanlarınız için de son derece zararlı etkilere sahiptir.
  • Deterjan hassasiyeti bulunan, alerji sorunu olan kişiler için harika bir alternatif temizlik yöntemidir.
  • Mutfakta yağ lekelerini çözmek için saatler harcamanıza ve yoğun kimyasallara maruz kalmanıza gerek kalmaz. Çok yüksek sıcaklıkta buhar püskürten makine tüm lekeleri ve kirleri kolayca söker. Bez ya da paspas kullanarak yapılan temizlikte evin her noktasına ulaşmada güçlük yaşarsınız. Farklı başlıkları sayesinde buharlı temizleyiciler her noktaya temas ederek etkili temizlik sağlar.
  • Tuvalet, duşakabin, küvet, derz temizliğinde de maksimum hijyen sağlarsınız. İyi bir buharlı temizleyici kireç lekelerini de temizler.
  • Buharlı temizlik makineleri halı temizliğinde de kullanılmaktadır. Halıları sık sık temizleyiciye vermekten ya da saatlerce silme zahmetinden kurtulmuş olursunuz.
  • Parke ve laminant temizliğinde de güçten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca güçlü kuru buhar sayesinde ile 1 dk. gibi kısa bir sürede tüm yüzeyi kurutabilirsiniz.