Hasta Yaşlı Bakımı


DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Evde yatalak durumda olan yaşlı, ameliyat olmuş, felçli ya da enjeksiyon yapılması gereken biri ise doktor ve hemşire tarafından belirli aralıklarla evlerinde muayene ve kontrol edilmesi gerekir.

 • Hastanın yiyecekleri besleyici ve vitamin yönünden zengin olmalıdır.
  Ancak hastalığının durumuna göre ne şekilde hangi yiyecekleri yemesi gerektiğine doktoru karar vermelidir.
 • Özellikle süt ve süt ürünlerinden oluşan besin maddeleri haftada bir iki kez hastanın yemeğine dâhil edilmelidir.
  Yaşlı hastanın günlük bakımları içerisinde, banyo, ağız ve diş bakımı, giyinme, yemek hazırlama, gerekli egzersizler ve psikolojik desteğin sağlanması gerekir.
 • Aşırı ateşli hastaların dudaklarında oluşan çatlakları önlemek amacıyla kremlenerek nemli tutulması uygundur.
  Hastanın giysisi vücudunun hava almasını engelleyecek durumda olmamalıdır.
 • Sabahları yüzünden başlayarak hastanın tüm vücudu temizlenmeli, temizlik tamamlandıktan sonra hastanın sırtı kolonya ile silinip pudralanmalıdır.
  Mümkün olduğunca ev içerisinde hastaya özgü aydınlık ve derli toplu bir oda hazırlanmalıdır. Odanın ısısı normal derece olmalı, hastanın ateşi yükseldiğinde bu ısı düşürülmelidir.
  Hasta odasının temizliği her gün düzenli olarak yapılmalı, temizlik yapılırken aşırı toz kalmamasına dikkat edilmelidir.
 • ACİL YARDIM BİLGİSİNE SAHİP Mİ ?
  Pek çok hasta bakıcısı k seve seve ilk yardım ve kalp masajı eğitimi alırlar. Bazı merkezler özellikle hasta bakıcılarına yaşlı ve hastalara yönelik acil durum yönetimi, iletişim kurmaya dair ipuçları, yemek yedirmek vb. eğitimler verir. Eğer bakıcınız bu tarz eğitimler almış veya almayı kabul ediyorsa, bu işe başladığında işini tutku ile yapacağına dair bir işarettir.
 • REFERANSI VAR MI ?
  Hiç şüphesiz bakıcının referansları kontrol etmeniz gereken ilk şey. hasta bakıcıları mutlu müşteri referanslarını dikkate alırlar. İyi bir bakıcı sizin isminizi kendi “mutlu müşteriler” listesine katmak ve hastalarınız veya yaşlılarınız için onu tekrar tekrar çağırmanızı ister! Mutlaka bakıcınızın referanslarını sorup, telefon ile arayıp kendisi ile ilgili bilgi isteyin bu kafanızın daha rahat olmasını sağlamasının yanı sıra güvenlik açısından da çok önemlidir. Referans soruşturmasının zamanında hızlı bir şekilde, o başka bir iş bulmadan tamamlamanız önemlidir.
  Sivri İstanbul Danışmanlık Bakıcı Hizmetleri olarak, güvenilir, alanında bilgili, bakıcı adaylarımızla, Başakşehir ve çevresinde bulunan değerli müşterilerimizin aralarında bir köprü görevi yapıyoruz. Sizin için en uygun bakıcı adaylarını seçip bilgilerini size gönderiyoruz. Uygun bulunan adaylarla, bizimde bulunduğumuz mülakat gerçekleştiriyoruz.

Aradığınız bakıcı kriterlerini isterseniz REZERVASYON bölümündeki formumuzda belirtebilirsiniz.

Yaşlı & Hasta Bakıcısı

Hizmet verdiğimiz ilçeler

ADALAR
ARNAVUTKÖY
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
Kayaşehir
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜPSULTAN
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE